III Dekanalny Dzień Małżeństw zorganizowany przez Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie dek. Modliborzyce – 28 października 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

III Dekanalny Dzień Małżeństw zorganizowany przez Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie dek. Modliborzyce – 28 października 2018 [Relacja]

„Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu.”

to słowa papieża Św. Jana Pawła II które są bardzo adekwatne w dzisiejszych czasach i podkreślają wartość małżeństwa i rodziny we współczesnych czasach.

Małżeństwo, Rodzinę, jako szczególną wspólnotę, kolebkę życia i miłości należy otaczać specjalną troską. W dniu 28 października 2018 roku na terenie parafii Św. Stanisława w Modliborzycach odbył się III Dekanalny Dzień Małżeństw zorganizowany przez Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie dek. Modliborzyce.

Na zaproszenie odpowiedziało ponad 40 par. Mszę Św. sprawował ks. dr Tomasz Cuber, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin i Małżeństw w Sandomierzu, który także wygłosił Kazanie na temat sytuacji małżeństwa i rodziny we współczesnych czasach. Po Mszy Świętej Małżonkowie wraz z duszpasterzami przeszli do pobliskiego Zespołu Szkół w Modliborzycach gdzie swoją konferencje na temat małżeństwa i rodziny wygłosiło włosko-polskie małżeństwo Drelich-Scilanga.

Po konferencji słowo do par małżeńskich wygłosił Dziekan dekanatu Modliborzyce ks. Krzysztof Woźniak mówiąc o wartości małżeństwa dla społeczeństwa i narodu a całość podsumował Ks. Marek Danek duszpasterz dekanalnego KCPR-u. Dziękujemy małżonkom za przybycie i wspólną modlitwę, organizatorom za przygotowanie spotkania.