Spotkanie KCPR w Nowej Dębie – 25 Października 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 13 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Spotkanie KCPR w Nowej Dębie – 25 Października 2018 [Relacja]

25 października, w dniu, w którym w Diecezji Sandomierskiej wspominany jest św. Jan Paweł II, odbyło się w Nowej Dębie spotkanie Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie działającego w naszym dekanacie przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Spotkanie w domu parafialnym poprzedziła modlitwa różańcowa w intencji rodzin i małżeństw, której przewodniczył ks. proboszcz Eugeniusz Nycz oraz Msza Św., której przewodniczył ks. dr Tomasz Cuber, diecezjalny duszpasterz rodzin i małżeństw. W wygłoszonym słowie nawiązał do osoby św. Jana Pawła II, papieża rodzin i do Jego nauki dotyczącej życia w małżeństwie. “Rodzina Bogiem silna” to taka, w której poprzez systematyczne życie sakramentalne kwitnie miłość i rozwija się wiara od najmłodszych lat.

Mszę Św. koncelebrowali ks. kan. dziekan Józef Rogowski wraz z ks. prałatem Eugeniuszem Nyczem.

Po Eucharystii wolontariusze K.C.P.R. na czele z Panią prezes Marią Mroczek udali się na spotkanie robocze w celu omówienia bieżących spraw i podsumowanie minionego okresu pracy. Do zebranych dołączył ks. Krzysztof Kułaga, dekanalny duszpasterz rodzin. Zauważono, że największym zainteresowaniem cieszy się posługa prawników i psychologa. Poruszono kwestię wspólnego logo dla wszystkich Katolickich Centrów Pomocy Rodzinie Diecezji Sandomierskiej oraz uaktualnienie strony internetowej. Ustalono, że raz na kwartał wolontariusze spotkają się na spotkanie formacyjne.

Planowano dzień poświęcony małżeństwom i rodzinom, który w naszym dekanacie będziemy obchodzić 18 listopada b.r. W tym dniu zapraszamy szczególnie rodzicow dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Po Mszy Św. o godz. 11.30 będzie indywidualne błogosławieństwo dla obecnych małżonków i wykład państwa Bąk z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zapraszamy do licznego udziału wszystkie małżeństwa z dekanatu Nowa Dęba.

Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Dębie