Spotkanie Dekanalnego Centrum Pomocy Rodzinie w Połańcu – 7 listopada 2018 – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Spotkanie Dekanalnego Centrum Pomocy Rodzinie w Połańcu – 7 listopada 2018

7 listopada w Parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Połańcu odbyło się spotkanie Dekanalnego Centrum Pomocy Rodzinie. Przybył na nie dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej, ks. dr Tomasz Cuber. Obecny był także dziekan dekanatu połanieckiego, ks. Mariusz Piotrowski i dekanalny duszpasterz rodzin, ks. Michał Łukasik.

Ks dyrektor przedstawił najnowsze informacje swojego wydziału, zwracając uwagę na nieustanną troskę o małżeństwa i rodziny, przejawiającą się w licznych inicjatywach diecezjalnych i lokalnych. Uczestnicy omówili swoją działalność na terenie dekanatu, wspominając małżeński dzień skupienia.

w Koniemłotach czy parafialny rodzinny piknik zorganizowany w tej parafii. Podkreślono konieczność zorganizowania kolejnych spotkań w szerszym gronie, proponując zaproszenie imienne młodych małżeństw. Omówiono także propozycję nowego, diecezjalnego plakatu o działalności dekanalnych centrów. Ustalono również datę spotkania świątecznego i małżeńskiego dnia skupienia w przyszłym roku. Spotkanie zakończono modlitwą w intencji rodzin dekanatu.