Spotkanie Dekanalnego Centrum Pomocy Rodzinie w Połańcu – 7 listopada 2018 – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 18 stycznia, 2022

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Aktualności

Spotkanie Dekanalnego Centrum Pomocy Rodzinie w Połańcu – 7 listopada 2018

7 listopada w Parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Połańcu odbyło się spotkanie Dekanalnego Centrum Pomocy Rodzinie. Przybył na nie dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej, ks. dr Tomasz Cuber. Obecny był także dziekan dekanatu połanieckiego, ks. Mariusz Piotrowski i dekanalny duszpasterz rodzin, ks. Michał Łukasik.

Ks dyrektor przedstawił najnowsze informacje swojego wydziału, zwracając uwagę na nieustanną troskę o małżeństwa i rodziny, przejawiającą się w licznych inicjatywach diecezjalnych i lokalnych. Uczestnicy omówili swoją działalność na terenie dekanatu, wspominając małżeński dzień skupienia.

w Koniemłotach czy parafialny rodzinny piknik zorganizowany w tej parafii. Podkreślono konieczność zorganizowania kolejnych spotkań w szerszym gronie, proponując zaproszenie imienne młodych małżeństw. Omówiono także propozycję nowego, diecezjalnego plakatu o działalności dekanalnych centrów. Ustalono również datę spotkania świątecznego i małżeńskiego dnia skupienia w przyszłym roku. Spotkanie zakończono modlitwą w intencji rodzin dekanatu.