Dzień skupienia dla małżonków Dekanatu Kunowskiego – 2 grudnia 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dzień skupienia dla małżonków Dekanatu Kunowskiego – 2 grudnia 2018 [Relacja]

W niedzielę, 2 grudnia odbył się 3-i dzień skupienia dla małżonków naszego dekanatu. Spotkanie miało miejsce w parafii Waśniów. Przewodniczył mu tutejszy proboszcz, a zarazem dziekan, ks. kan. Ryszard Konecki. Uczestniczyło w nim około 30 małżeństw z większości parafii dekanatu wraz ze swoimi duszpasterzami.

Pierwsza część dnia skupienia miła miejsce w miejscowym kościele. Po zawiązaniu wspólnoty przedstawicielka tutejszego domowego Kościoła wygłosiła konferencję p.t. „Jak zostać świętym?”, ukazującą małżeństwo i rodzinę jako wspólną drogę do świętości. Po zakończeniu uczestnicy nagrodzili prelegentkę brawami. Następnie ks. Dziekan poprowadził dyskusję na temat wykładu, której zwieńczeniem były osobiste świadectwa dwóch osób. Całość była przeplatana wspólnym śpiewem prowadzonym przez miejscowego organistę

Druga część spotkania to adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził dekanalny duszpasterz rodzin i koronka do Bożego Miłosierdzia. W tym czasie można było skorzystać z sakramentu pokuty.

Najważniejszym punktem całego wydarzenia była koncelebrowana Msza św. pod przewodnictwem Dziekana, który wygłosił okolicznościową homilię.
Na zakończenie gospodarze zaprosili do nowo wybudowanego domu parafialnego na wspólną agapę. Tam przygotowano gorący posiłek, a później przy kawie, herbacie i pysznym cieście można było porozmawiać w miłej atmosferze i jeszcze bardziej zacieśnić dotychczasowe więzi. Na zakończenie uczestnicy obiecywali, że za rok wezmą udział w kolejnym dniu skupienia.

ks. Wiesław Słowiński