Dzień skupienia dla małżeństw z Dekanatu Połanieckiego – 3 lutego 2019 – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
sobota, 25 marca, 2023

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dzień skupienia dla małżeństw z Dekanatu Połanieckiego – 3 lutego 2019

Małżeństwo i rodzina, a przede wszystkim zdrowe małżeństwo i zdrowa rodzina, są wielkim bogactwem społeczeństwa, a także Kościoła. Aby prawidłowo kształtować swoje małżeństwo, rodzinę, małżonkowie i rodzice potrzebują troski i wsparcia ze strony wielu instytucji życia publicznego, a także Kościoła. Wychodząc naprzeciw potrzebom małżeństw i rodzin w dniu 3 lutego 2019 roku zorganizowano w parafii MB Wspomożenia Wiernych w Połańcu dzień skupienia dla małżeństw we współpracy z Wydziałem Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej oraz Dekanalnym Duszpasterzem Małżeństw i Rodzin.

Dzień skupienia był okazją do wspólnej modlitwy, pochylenia się nad wyzwaniami jakie stoją przed współczesną rodziną, a także do umocnienia więzi małżeńskiej poprzez specjalne błogosławieństwo, które otrzymywali małżonkowie po zakończonej Mszy świętej.

W homilii ks. Tomasz Cuber – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin podkreślał jak bardzo ważne jest budowanie właściwych relacji i więzi w małżeństwie i rodzinie. Zauważył, że wiele problemów, z którymi przychodzi zmagać się współczesnej rodzinie ma swoje podłoże w braku relacji, rozmowy. Wiele rodzinnych domów jest dziś jedynie hotelami, w których domownicy nocują. Dom rodzinny powoli traci dziś status miejsca, które łączy, jednoczy, w którym się wzrasta, dojrzewa, uczy kochać Boga i bliźniego. Dlatego potrzebne jest dziś rodzinie – zaznaczał ks. Cuber – bycie ze sobą i dla siebie. Poświęcanie sobie czasu, uwagi. A przede wszystkim konieczna jest modlitwa małżonków za siebie nawzajem, która jest spoiwem więzi małżeńskiej.

Po Mszy świętej o godz. 12.00 w domu parafialnym odbyło się spotkanie, podczas którego zebrani małżonkowie mogli wysłuchać prelekcji Państwa Barbary Drelich-Scilanga i Cologero Scilanga.