Dzień skupienia dla małżeństw z Dekanatu Połanieckiego – 3 lutego 2019 – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
sobota, 22 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dzień skupienia dla małżeństw z Dekanatu Połanieckiego – 3 lutego 2019

Małżeństwo i rodzina, a przede wszystkim zdrowe małżeństwo i zdrowa rodzina, są wielkim bogactwem społeczeństwa, a także Kościoła. Aby prawidłowo kształtować swoje małżeństwo, rodzinę, małżonkowie i rodzice potrzebują troski i wsparcia ze strony wielu instytucji życia publicznego, a także Kościoła. Wychodząc naprzeciw potrzebom małżeństw i rodzin w dniu 3 lutego 2019 roku zorganizowano w parafii MB Wspomożenia Wiernych w Połańcu dzień skupienia dla małżeństw we współpracy z Wydziałem Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej oraz Dekanalnym Duszpasterzem Małżeństw i Rodzin.

Dzień skupienia był okazją do wspólnej modlitwy, pochylenia się nad wyzwaniami jakie stoją przed współczesną rodziną, a także do umocnienia więzi małżeńskiej poprzez specjalne błogosławieństwo, które otrzymywali małżonkowie po zakończonej Mszy świętej.

W homilii ks. Tomasz Cuber – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin podkreślał jak bardzo ważne jest budowanie właściwych relacji i więzi w małżeństwie i rodzinie. Zauważył, że wiele problemów, z którymi przychodzi zmagać się współczesnej rodzinie ma swoje podłoże w braku relacji, rozmowy. Wiele rodzinnych domów jest dziś jedynie hotelami, w których domownicy nocują. Dom rodzinny powoli traci dziś status miejsca, które łączy, jednoczy, w którym się wzrasta, dojrzewa, uczy kochać Boga i bliźniego. Dlatego potrzebne jest dziś rodzinie – zaznaczał ks. Cuber – bycie ze sobą i dla siebie. Poświęcanie sobie czasu, uwagi. A przede wszystkim konieczna jest modlitwa małżonków za siebie nawzajem, która jest spoiwem więzi małżeńskiej.

Po Mszy świętej o godz. 12.00 w domu parafialnym odbyło się spotkanie, podczas którego zebrani małżonkowie mogli wysłuchać prelekcji Państwa Barbary Drelich-Scilanga i Cologero Scilanga.