Rejonowy Dzień Skupienia dla Doradców Życia Rodzinnego – 9 lutego 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 30 maja, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Rejonowy Dzień Skupienia dla Doradców Życia Rodzinnego – 9 lutego 2018 [Relacja]

9 lutego 2019, w sobotę, doradczynie z rejonu Tarnobrzeg i Sandomierz przeżywały swój doroczny dzień skupienia. Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą w kościele p.w. św. Barbary w Tarnobrzegu, którą odprawił ks. dr Tomasz Cuber w intencji Duszpasterstwa Rodzin i Małżeństw Diecezji Sandomierskiej.

W kazaniu ks. Dyrektor zwrócił uwagę na Hymn o miłości św. Pawła jako drogowskaz dla każdego człowieka. Szczególnie wśród swoich najbliższych trudno jest kierować się miłością na co dzień. Trzeba mieć to stale na uwadze, gdyż miłość to najistotniejsza cnota, z której będziemy sądzeni po śmierci. W relacjach musimy pamiętać, że każdy z nas jest inny i nikt nie będzie taki jak my byśmy chcieli. Mamy być otwarci na drugiego człowieka, angażować się w budowanie relacji poprzez ofiarowanie swojego czasu i swojej gotowości do pomocy.  W tym wszystkim nie możemy zapominać o miłości do siebie, która nie jest egoizmem, ale właściwą postawą, z której czerpiemy chęć do kochania Boga i bliźnich.

Po Mszy św. zebrane doradczynie na czele z doradczynią diecezjalną p. Marią Kryszpin i ks. Tomaszem udali się na dalszy ciąg spotkania w sali przy parafii św. Barbary, gdzie co roku jesteśmy traktowani bardzo serdecznie i dziękujemy Gospodarzom za gościnność.

Ks. Tomasz Cuber omówił z doradczyniami główne wydarzenia w roku 2019 w naszej diecezji i w kalendarium Duszpasterstwa Rodzin. Najważniejsze będą obchody 20-tej rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Sandomierzu. Centralne uroczystości planowane są 9 czerwca na Błoniach w Sandomierzu. Będzie to okazja do spotkania rodzin naszej diecezji a w szczególności małżeństw z 20-letnim stażem.

Pani Maria Kryszpin przygotowała dla nas wykład o różnych rodzajach pobożności, często mylonych z prawdziwą pobożnością oraz test na 5 języków miłości jakimi są: czułe słowa, konkretna pomoc, prezenty, wspólnie spędzony czas i dotyk.

Dzień skupienia zakończył się wspólną modlitwą i kapłańskim błogosławieństwem.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas, który zawsze sprzyja lepszemu poznawaniu się i wymienianiu doświadczeń w naszym posługiwaniu w poradniach. Pamiętajmy w modlitwie o sobie wzajemnie a w szczególności za rodziny i małżeństwa naszej diecezji przeżywające kryzysy, aby Bogiem silne przezwyciężyły wszelkie trudności.