Umacniali swoje małżeństwo – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
sobota, 22 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Umacniali swoje małżeństwo

To już czwarty rok jak Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie i parafia św. Jana Pawła II w Stalowej Woli zaprasza małżeństwa na Walentynkowy Dzień Małżeński.

Jest to ciekawa inicjatywa wspólnego spotkania małżonków, w okolicy wspomnienia liturgicznego św. Walentego, patrona zakochanych. Jak mówi Jadwiga Zynwala z KCPR w Stalowej Woli:

Główną ideą Walentynkowego Dnia Małżeńskiego jest, aby małżonkowie spędzili z sobą randkę małżeńską. My raz do roku proponujemy tego typu spotkanie, a uważam, że każde małżeństwo przynajmniej raz w miesiącu, powinno wychodzić na taką randkę małżeńską – zaznacza koordynatorka akcji.

Spotkania w Stalowej Woli rozłożone było na dwa dni: 9 i 10 lutego. Każde było podobne w program i treści. Oba spotkania rozpoczęła Msza św. w kościele pw. św. Jana Pawła II w Stalowej Woli. Modlitwie przewodniczył i słowo Boże wygłosi ks. Tomasz Cuber, dyrektor duszpasterstwa rodzin. Podczas Eucharystii małżonkowie nie tylko wsłuchali się w Słowo Boże i przyjęli Komunię św., ale otrzymali wspólnie błogosławieństwo.

Druga część małżeńskiego świętowania odbyła się w miejscowej restauracji “Sezam”. Organizatorzy zapraszając małżonków zaznaczali, aby na takie spotkanie nie zabierać ze sobą dzieci. To ma być spotkanie męża i żony. Niewątpliwie plusem spotkań walentynkowych organizowanych w Stalowej Woli jest to, że łączą w sobie: modlitwę, konferencje i zabawę. Jak podkreślają organizatorzy, właśnie te trzy rzeczy są potrzebne w małżeństwie: modlitwa, zdobywanie wiedzy i odpoczynek. Część formacyjną poprowadził Piotr Wołochowicz, prelegent z Fundacji Misja Służby Rodzinie.

Organizatorzy zadbali również o zaplecze kulinarne i wodzirejskie prowadzenie. Zabawę poprowadził Grzegorz Stolarski z bractwa wodzirejskiego „Freak Frak”.

Ks. Adam Stachowicz
Zdj. Kacper Kurek