Spotkanie Dekanalnych Duszpasterzy Rodzin w Sandomierzu – 25 lutego 2019 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
środa, 29 maja, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Spotkanie Dekanalnych Duszpasterzy Rodzin w Sandomierzu – 25 lutego 2019 [Relacja]

Dnia 25 lutego w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu odbyło się spotkanie Dekanalnych Duszpasterzy Rodzin. Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej ks. Tomasz Cuber przedstawił harmonogram pracy duszpasterstwa rodzin w pierwszym półroczu 2019 roku.

Najważniejszym wydarzeniem będą obchody 20-lecia pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu, które będą miały miejsce 9 czerwca na Błoniach Sandomierskich. Podczas tej uroczystości małżeństwa, które obchodzą 20-tą rocznicę zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego zostaną wyróżnieni w szczególny sposób, przez otrzymanie specjalnego błogosławieństwa oraz upominku w postaci figurki Świętej Rodziny. Ks. dyrektor zwrócił uwagę, by kursy przedmałżeńskie przeprowadzać solidnie oraz angażować doświadczone małżeństwa posiadające misję kanoniczną w prowadzenie tych kursów. Priorytetem współczesnego duszpasterstwa parafialnego jest praca z małżeństwami i rodzinami oraz pomoc w przezwyciężaniu konfliktów, które tak często doświadczają – podkreślał  ks. Tomasz.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.