Spotkanie Dekanalnych Duszpasterzy Rodzin w Sandomierzu – 25 lutego 2019 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
sobota, 25 marca, 2023

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Spotkanie Dekanalnych Duszpasterzy Rodzin w Sandomierzu – 25 lutego 2019 [Relacja]

Dnia 25 lutego w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu odbyło się spotkanie Dekanalnych Duszpasterzy Rodzin. Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej ks. Tomasz Cuber przedstawił harmonogram pracy duszpasterstwa rodzin w pierwszym półroczu 2019 roku.

Najważniejszym wydarzeniem będą obchody 20-lecia pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu, które będą miały miejsce 9 czerwca na Błoniach Sandomierskich. Podczas tej uroczystości małżeństwa, które obchodzą 20-tą rocznicę zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego zostaną wyróżnieni w szczególny sposób, przez otrzymanie specjalnego błogosławieństwa oraz upominku w postaci figurki Świętej Rodziny. Ks. dyrektor zwrócił uwagę, by kursy przedmałżeńskie przeprowadzać solidnie oraz angażować doświadczone małżeństwa posiadające misję kanoniczną w prowadzenie tych kursów. Priorytetem współczesnego duszpasterstwa parafialnego jest praca z małżeństwami i rodzinami oraz pomoc w przezwyciężaniu konfliktów, które tak często doświadczają – podkreślał  ks. Tomasz.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.