Dekanalny Dzień Skupienia dla małżonków w Ulanowie – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 18 stycznia, 2022

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Aktualności

Dekanalny Dzień Skupienia dla małżonków w Ulanowie

Przepraszam, którędy do Nieba??  – zdaje się, że pytali małżonkowie zgromadzeni na Dekanalnym Dniu skupienia w Ulanowie

– Zdecydowanie prosto , przez świętość małżeńską w codzienności.

Jak to czynić, co jest najważniejsze????????

– Najważniejsza jest Miłość. “Miłość jest Duszą Świętości” (potwierdza to KKK826)

Czyli co, gdzie szukać pomocy???????????

– Mamy gotową pomoc. Bóg który jest Miłością i kocha każdego człowieka a tym samym każdą żonę i każdego męża Miłością bezwarunkową, wyjątkową poddał wśród wielu wskazówek również Słowo Boże i cudowny Hymn o Miłości.

I co dalej?? (zdawać się mogło pytają dalej małżonkowie)

– Ten Hymn uczynić treścią codziennego dnia w czasie codziennego trwania w małżeństwie i rodzinie w czasie pracy i odpoczynku również tak cudownego jak dzisiaj połączonego z balem karnawałowym. (refleksje ks Tomasz)

Jak to uczynić?

– zacząć od siebie. Weryfikować swoją Miłość jako męża/żony ojca/ matki, człowieka.

Bardzo praktyczną wskazówkę podał ks. dr Tomasz Cuber Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. Zaprosił nas do popatrzenia sobie w oczy, wypowiedzenia swojego imienia w miejscu słowa Miłość i dokonania cudownej weryfikacji Miłości. I tak np Kasia cierpliwa jest, nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się gniewem…
Bardzo wiele wskazówek podał Ksiądz w czasie kazania na Mszy świętej zakończonej uroczystym, indywidualnym błogosławieństwem każdego małżeństwa. Przedłużeniem Słowa na temat piękna życia małżeńskiego jako cudownego Daru i zadania była prelekcja połączona ze świadectwem małżonków już na sali bankietowej w Ulanowie.

Z zachwytem podziwialiśmy to czego tam doświadczyliśmy. Pięknie przygotowana oprawa Mszy Świętej radosne towarzyszenie małżonkom przez Ks. Dziekana Kazimierza Żyłkę.

Dalsza część spotkania na sali bankietowej również wspaniale przygotowana: wspaniałe jedzonko, cudowna muzyka i radość tej spontanicznie stworzonej wspólnoty małżonków przekonywała o słuszności i potrzebie takich spotkań.

Przedział wiekowy według stażu małżeńskiego bardzo różny od 5 do 50 lat. Małżonkowie ze stażem 50 lat uhonorowani pierwszym wyjątkowym tańcem czuli się szczęśliwi. Łzy w oku wielu małżonków zakręciły się patrząc na szlachetność Jubilatów.

“Jak to dobrze, Kościół stwarza nam takie cudowne okazje do uświęcającego odpoczynku połączonego ze zdobywaniem wiedzy o małżeństwie. Tak dawno nie byliśmy na randce małżeńskiej – mówili uczestnicy tego wydarzenia”.

Dekanat Ulanów pokazał że móc to znaczy chcieć. Warto korzystać z doświadczeń innych.

Wiesława i Mirosław Bąkowie z Ostrowca