Dekanalny Dzień Skupienia dla małżonków w Ulanowie – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dekanalny Dzień Skupienia dla małżonków w Ulanowie

Przepraszam, którędy do Nieba??  – zdaje się, że pytali małżonkowie zgromadzeni na Dekanalnym Dniu skupienia w Ulanowie

– Zdecydowanie prosto , przez świętość małżeńską w codzienności.

Jak to czynić, co jest najważniejsze????????

– Najważniejsza jest Miłość. “Miłość jest Duszą Świętości” (potwierdza to KKK826)

Czyli co, gdzie szukać pomocy???????????

– Mamy gotową pomoc. Bóg który jest Miłością i kocha każdego człowieka a tym samym każdą żonę i każdego męża Miłością bezwarunkową, wyjątkową poddał wśród wielu wskazówek również Słowo Boże i cudowny Hymn o Miłości.

I co dalej?? (zdawać się mogło pytają dalej małżonkowie)

– Ten Hymn uczynić treścią codziennego dnia w czasie codziennego trwania w małżeństwie i rodzinie w czasie pracy i odpoczynku również tak cudownego jak dzisiaj połączonego z balem karnawałowym. (refleksje ks Tomasz)

Jak to uczynić?

– zacząć od siebie. Weryfikować swoją Miłość jako męża/żony ojca/ matki, człowieka.

Bardzo praktyczną wskazówkę podał ks. dr Tomasz Cuber Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. Zaprosił nas do popatrzenia sobie w oczy, wypowiedzenia swojego imienia w miejscu słowa Miłość i dokonania cudownej weryfikacji Miłości. I tak np Kasia cierpliwa jest, nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się gniewem…
Bardzo wiele wskazówek podał Ksiądz w czasie kazania na Mszy świętej zakończonej uroczystym, indywidualnym błogosławieństwem każdego małżeństwa. Przedłużeniem Słowa na temat piękna życia małżeńskiego jako cudownego Daru i zadania była prelekcja połączona ze świadectwem małżonków już na sali bankietowej w Ulanowie.

Z zachwytem podziwialiśmy to czego tam doświadczyliśmy. Pięknie przygotowana oprawa Mszy Świętej radosne towarzyszenie małżonkom przez Ks. Dziekana Kazimierza Żyłkę.

Dalsza część spotkania na sali bankietowej również wspaniale przygotowana: wspaniałe jedzonko, cudowna muzyka i radość tej spontanicznie stworzonej wspólnoty małżonków przekonywała o słuszności i potrzebie takich spotkań.

Przedział wiekowy według stażu małżeńskiego bardzo różny od 5 do 50 lat. Małżonkowie ze stażem 50 lat uhonorowani pierwszym wyjątkowym tańcem czuli się szczęśliwi. Łzy w oku wielu małżonków zakręciły się patrząc na szlachetność Jubilatów.

“Jak to dobrze, Kościół stwarza nam takie cudowne okazje do uświęcającego odpoczynku połączonego ze zdobywaniem wiedzy o małżeństwie. Tak dawno nie byliśmy na randce małżeńskiej – mówili uczestnicy tego wydarzenia”.

Dekanat Ulanów pokazał że móc to znaczy chcieć. Warto korzystać z doświadczeń innych.

Wiesława i Mirosław Bąkowie z Ostrowca