Dialog miłości w małżeństwie – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
poniedziałek, Październik 21, 2019

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Aktualności

Dialog miłości w małżeństwie

17 marca 2019 r. w Zawichoście odbyło się  spotkanie modlitewno-formacyjne małżonków z dekanatu Zawichost zorganizowane przez Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie. Rozpoczęło się ono Eucharystią, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił do zebranych małżonków i narzeczonych ks. dziekan Stanisław Czachor z Dwikóz w koncelebrze z proboszczem miejsca. Poruszył temat ofiarnej miłości w małżeństwie na wzór Chrystusa, który dla nas oddał siebie na krzyżu. Następnie małżonkowie wzięli udział w Gorzkich Żalach i ucałowaniu relikwii drzewa Krzyża Św.

Druga część dnia skupienia odbyła się w Domu Rekolekcyjnym u Sióstr Jadwiżanek. Goście zawiązali agapę przy stole z kawą i ciastem. Poznaliśmy się wzajemnie i przedstawiliśmy naszych gości-prelegentów, którymi byli małżonkowie Maria i Witold Kryszpin ze Skopania. Pani Maria, która jest Diecezjalną Doradczynią Poradnictwa Rodzinnego wygłosiła bardzo ciekawy wykład-konferencję do zebranych na temat problemów w dialogu małżeńskim i narzeczeńskim. O istotnych sprawach z poznaniu swoich temperamentów i charakterów w związku kobiety i mężczyzny. Poprała to ciekawymi przykładami z własnego życia małżeńskiego i duszpasterstwa rodzin,  w które jest zaangażowana w diecezji sandomierskiej.

Na koniec zawierzyliśmy wszystkie rodziny, małżonków i narzeczonych naszego dekanatu Zawichost Panu Jezusowi  w kaplicy Domu Rekolekcyjnego, odmawiając  Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadził ks. Piotr Szpyt, gospodarz miejsca.

W spotkaniu wzięło udział 30 osób z par. Annopol, Dwikozy, Czyżów, Trójca i Zawichost. Zaprosiliśmy naszych gości na kolejne takie spotkanie w 2 kwartale tego roku. Być może , że połączymy je z piknikiem rodzinnym dla całego dekanatu.

ks. Piotr Szpyt