Dialog miłości w małżeństwie – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 30 maja, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dialog miłości w małżeństwie

17 marca 2019 r. w Zawichoście odbyło się  spotkanie modlitewno-formacyjne małżonków z dekanatu Zawichost zorganizowane przez Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie. Rozpoczęło się ono Eucharystią, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił do zebranych małżonków i narzeczonych ks. dziekan Stanisław Czachor z Dwikóz w koncelebrze z proboszczem miejsca. Poruszył temat ofiarnej miłości w małżeństwie na wzór Chrystusa, który dla nas oddał siebie na krzyżu. Następnie małżonkowie wzięli udział w Gorzkich Żalach i ucałowaniu relikwii drzewa Krzyża Św.

Druga część dnia skupienia odbyła się w Domu Rekolekcyjnym u Sióstr Jadwiżanek. Goście zawiązali agapę przy stole z kawą i ciastem. Poznaliśmy się wzajemnie i przedstawiliśmy naszych gości-prelegentów, którymi byli małżonkowie Maria i Witold Kryszpin ze Skopania. Pani Maria, która jest Diecezjalną Doradczynią Poradnictwa Rodzinnego wygłosiła bardzo ciekawy wykład-konferencję do zebranych na temat problemów w dialogu małżeńskim i narzeczeńskim. O istotnych sprawach z poznaniu swoich temperamentów i charakterów w związku kobiety i mężczyzny. Poprała to ciekawymi przykładami z własnego życia małżeńskiego i duszpasterstwa rodzin,  w które jest zaangażowana w diecezji sandomierskiej.

Na koniec zawierzyliśmy wszystkie rodziny, małżonków i narzeczonych naszego dekanatu Zawichost Panu Jezusowi  w kaplicy Domu Rekolekcyjnego, odmawiając  Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadził ks. Piotr Szpyt, gospodarz miejsca.

W spotkaniu wzięło udział 30 osób z par. Annopol, Dwikozy, Czyżów, Trójca i Zawichost. Zaprosiliśmy naszych gości na kolejne takie spotkanie w 2 kwartale tego roku. Być może , że połączymy je z piknikiem rodzinnym dla całego dekanatu.

ks. Piotr Szpyt