Szczęśliwa rodzina – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 13 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Szczęśliwa rodzina

II niedziela Wielkiego Postu stała się wyjątkowa dla wszystkich rodzin z dekanatu raniżowskiego, ponieważ w tym dniu przeżywały one swój dzień skupienia. Zainaugurowała go Msza święta w kościele parafialnym Raniżowie, na którą licznie przybyły małżeństwa z dziećmi z całego dekanatu oraz raniżowscy parafianie.

Uroczystej sumie przewodniczył Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej ks. dr Tomasz Cuber, który skierował słowa homilii do zgromadzonych. Uwrażliwiał małżonków na ogromne znaczenie czasu, jaki powinni poświęcać dla siebie. W czasie, gdy wszyscy są zabiegani i zapracowani, małżonkowie mają wręcz obowiązek walczyć aby mieć dla siebie czas, ponieważ wspólne bycie ze sobą jest podstawą udanego związku małżeńskiego. Kaznodzieja wskazywał również bardzo konkretne rady dla rodzin. Szczególnie ważnym jest, aby były w niej obecne trzy słowa, które niestety przechodzą do lamusa: proszę, dziękuję, przepraszam.

Po uczcie dla ducha przyszedł również czas na ucztę dla ciała w sali parafialnej. Spotkanie przy wspólnym posiłku całych rodzin pozwoliło na wymianę doświadczeń i zacieśnienie więzi między rodzinami. Po obiedzie zebrane dzieci mogły nieco odpocząć przy wspólnej zabawie, natomiast rodzice wsłuchiwali się w wykład na temat różnic jakie zachodzą między kobietą a mężczyzną. Prowadzącymi było małżeństwo polsko-włoskie z 15 letnim stażem Barbary i Calogero Drelich-Scilanga, które oprócz wiedzy teoretycznej bardzo chętnie dzielili się swoim doświadczeniem. Spotkanie zakończyło się Koronką do Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem ks. Bogdana Piekuta – Proboszcza z Raniżowa.

Wszyscy, zarówno rodzice jak i dzieci, kończyli spotkanie z uśmiechem na ustach, który był powodowany nie tylko piękną pogodą ale przede wszystkim wspólnie spędzonym czasem.