Szczęśliwa Rodzina – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
sobota, 22 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Szczęśliwa Rodzina

W niedzielę 24 marca w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Sandomierzu swój dzień skupienia przeżywały małżeństwa z dekanatu sandomierskiego.  Świętowanie tego wydarzenia rozpoczęła uroczysta Eucharystia, której przewodniczył Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej ks. dr Tomasz Cuber wraz z dekanalnym duszpasterzem rodzin ks. Markiem Flisem.

Homilia wygłoszona przez ks. Tomasza skupiła myśli zgromadzonych rodzin na odpowiedzi na pytanie: czy jesteśmy naprawdę szczęśliwi? Zadane ono w przeżywanym teraz okresie Wielkiego Postu kieruje nas ku nawróceniu się do Boga całym sercem. Jak podkreślał kaznodzieja: wszyscy powinniśmy nawracać się z tego, co powoduje, że nie jesteśmy do końca szczęśliwi. Kluczem do sukcesu jest zwrócenie uwagi na istotę życia, na to jak wypełniamy swoje małżeńskie obowiązki, ile czasu sobie poświęcamy, jak bardzo pragniemy dla nas wspólnego dobra. Z tej prawdy, często w dzisiejszym świecie niezauważanej, będzie wypływało odpowiedzialne rodzicielstwo. Pośród wielu wartości, które musimy starać się przekazać młodemu pokoleniu, nie możemy zapomnieć o wypracowywaniu w nich postawy wdzięczności wobec Boga i drugiego człowieka. Wszystkie te zasady nie mogą nam jednak przysłonić tego, że najważniejszym i niezawodnym gwarantem szczęścia całej rodziny jest wspólna modlitwa, w której małżonkowie powinni polecać siebie nawzajem i swoje dzieci. Eucharystię zwieńczyło indywidualne błogosławieństwo małżeństw, podczas którego każde z małżonków otrzymało modlitwę i zachętę, by wprowadzać w swoje życie zwyczaj codziennego ofiarowywania siebie nawzajem Panu Bogu.

Druga część niedzielnego spotkania odbyła się w salce parafialnej, gdzie małżeństwa wraz ze swoimi dziećmi spotkały się na wspólnym posiłku i konferencji. Państwo Małgorzata i Grzegorz Krysowie rodzice pięciorga dzieci z 26-letnim stażem małżeńskim  ubogacili zgromadzone sandomierskie rodziny swoim świadectwem i doświadczeniem. Podczas tego wykładu dzieci wraz z animatorami korzystały z pięknej pogody i spędzały aktywnie czas przy wspólnej zabawie.