Dzień Małżeński w Sanktuarium Matki Bożej w Sulisławicach – 19 maja 2019 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dzień Małżeński w Sanktuarium Matki Bożej w Sulisławicach – 19 maja 2019 [Relacja]

Dnia 19 maja w Sanktuarium Matki Bożej w Sulisławicach odbył się Dzień Skupienia dla małżeństw. We Mszy Św. o godz. 12.30, którą koncelebrowali Ks. Tomasz Cuber Diecezjalny Duszpasterz Rodzin oraz proboszcz parafii Ks. Artur Traczewski uczestniczyły małżeństwa z dekanatu Koprzywnica.

W kazaniu Ks. Tomasz poruszył temat miłości małżeńskiej. Podkreślił ogromną rolę modlitwy w życiu małżeńskim oraz oparciu na Bogu codzienności życia małżeńskiego. Trzeba naprawiać relacje małżeńskie uczyć się bycia razem, pomimo różnic jakie nas dzielą powiedział kaznodzieja. Eucharystia zakończyła się indywidualnym błogosławieństwem małżeństw oraz rozdanie obrazków z modlitwą za męża i za żonę.

Po Mszy Św. uczestnicy spotkania udali się na poczęstunek. W drugiej części spotkania odbyła się konferencja państwa Kryszpin, które dało świadectwo swojego 35 letniego pożycia małżeńskiego. Zaufanie Jezusowi i Jego Matce Maryi, która jest pośredniczką wszelkich łask oto recepta na szczęście małżeńskie. Poruszone zostały też aspekty rozwoju miłości małżeńskiej. Ma ona być taka, aby współmałżonkowi chciało się żyć, aby osoba ukochana po powrocie z pracy czekała, ucieszyła się na widok współmałżonka, powitała, a nie krytykowała, stawiała pod ścianą, czy osądzała – powiedziała pani Maria. O godz. 15.00 została odprawiona Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji małżeństw.

Na zakończenie spotkania miało miejsce wspólne grillowanie przy ognisku oraz śpiew pieśni maryjnych oraz biesiadnych pod kierunkiem  Witolda Kryszpin przygrywającego na harmonii. Dziękujemy wszystkim za obecność Ks. Arturowi za zaproszenie, za gościnność i dobre serce.