DEKANALNY DZIEŃ WSPÓLNOTY DLA MAŁŻEŃSTW – OŻARÓW – 18 maja 2019 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 20 stycznia, 2022

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Aktualności

DEKANALNY DZIEŃ WSPÓLNOTY DLA MAŁŻEŃSTW – OŻARÓW – 18 maja 2019 [Relacja]

„Spośród wielu dróg, jakimi podąża człowiek, rodzina jest drogą pierwszą, jedyną

 i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek”.

Św. Jan Paweł II

W sobotę 18 maja w kościele p.w. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Ożarowie odbyła się uroczystość jubileuszowa dla małżonków z Dekanatu Ożarowskiego. Była ona połączona z Dekanalnym Dniem Wspólnoty Dla Małżeństw. Ponadto w parafii gościły dzieci komunijne z Ćmielowa wraz z rodzicami. Uroczystość rozpoczął ks. kan. Jan Ziętarski-proboszcz miejscowej parafii, który ciepło powitał zebranych w murach świątyni gości i parafian. Następnie o godz. 10.30 wszyscy uczestniczyli w modlitwie różańcowej oraz Mszy Świętej sprawowanej w intencji Jubilatów i dzieci komunijnych.

Słowo Boże wygłosił ks. Tomasz Zych, wikariusz z parafii Ćmielów.  Kaznodzieja mówił m.in. o wartości małżeństwa. W czasie Mszy Świętej małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Jubilaci i dzieci komunijne na pamiątkę wydarzenia otrzymały obrazek z wizerunkiem Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin oraz słodki drobiazg.

Na zakończenie uroczystości ks. kan. Jan złożył Jubilatom najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wielu łask Bożych, podziękował za przybycie i wspólną modlitwę.