DEKANALNY DZIEŃ WSPÓLNOTY DLA MAŁŻEŃSTW – OŻARÓW – 18 maja 2019 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
sobota, 22 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

DEKANALNY DZIEŃ WSPÓLNOTY DLA MAŁŻEŃSTW – OŻARÓW – 18 maja 2019 [Relacja]

„Spośród wielu dróg, jakimi podąża człowiek, rodzina jest drogą pierwszą, jedyną

 i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek”.

Św. Jan Paweł II

W sobotę 18 maja w kościele p.w. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Ożarowie odbyła się uroczystość jubileuszowa dla małżonków z Dekanatu Ożarowskiego. Była ona połączona z Dekanalnym Dniem Wspólnoty Dla Małżeństw. Ponadto w parafii gościły dzieci komunijne z Ćmielowa wraz z rodzicami. Uroczystość rozpoczął ks. kan. Jan Ziętarski-proboszcz miejscowej parafii, który ciepło powitał zebranych w murach świątyni gości i parafian. Następnie o godz. 10.30 wszyscy uczestniczyli w modlitwie różańcowej oraz Mszy Świętej sprawowanej w intencji Jubilatów i dzieci komunijnych.

Słowo Boże wygłosił ks. Tomasz Zych, wikariusz z parafii Ćmielów.  Kaznodzieja mówił m.in. o wartości małżeństwa. W czasie Mszy Świętej małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Jubilaci i dzieci komunijne na pamiątkę wydarzenia otrzymały obrazek z wizerunkiem Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin oraz słodki drobiazg.

Na zakończenie uroczystości ks. kan. Jan złożył Jubilatom najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wielu łask Bożych, podziękował za przybycie i wspólną modlitwę.