Spotkanie opłatkowe wolontariuszy Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Spotkanie opłatkowe wolontariuszy Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu

W niedzielę, 12 stycznia 2020 r. w parafii p.w. św. Barbary w Tarnobrzegu odbyło się spotkanie opłatkowe wolontariuszy Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie.

Opłatek rozpoczął się mszą św., której przewodniczył ks. dr Tomasz Cuber Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej. Słowo Boże wygłosił opiekun duchowy Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu – ks. Krzysztof Dzierżak. Po mszy wolontariusze spotkali się w sali parafialnej, gdzie po odczytaniu przez dziekana ks. Adama Marka Ewangelii o Narodzeniu Jezusa zebrani przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. W tradycji chrześcijańskiej Boże Narodzenie jest to celebracja święta rodzinnego, szczególnie uwidocznione są takie wartości jak: otwarcie, wzajemna miłość, pokój i pojednanie.

Spotkanie Wolontariuszy stało się więc okazją do wspólnego przeżywania  tego wyjątkowego nastroju , towarzyszyła radosna i rodzinna atmosfera. Przy  stole była okazja, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem. Nie mogło zabraknąć pięknych polskich kolęd, do których akompaniował na gitarze ks. Tomasz. Spotkanie zakończono błogosławieństwem gospodarza miejsca- ks. proboszcza Stanisława Bara.