Spotkanie opłatkowe wolontariuszy Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 20 stycznia, 2022

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Aktualności

Spotkanie opłatkowe wolontariuszy Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu

W niedzielę, 12 stycznia 2020 r. w parafii p.w. św. Barbary w Tarnobrzegu odbyło się spotkanie opłatkowe wolontariuszy Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie.

Opłatek rozpoczął się mszą św., której przewodniczył ks. dr Tomasz Cuber Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej. Słowo Boże wygłosił opiekun duchowy Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu – ks. Krzysztof Dzierżak. Po mszy wolontariusze spotkali się w sali parafialnej, gdzie po odczytaniu przez dziekana ks. Adama Marka Ewangelii o Narodzeniu Jezusa zebrani przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. W tradycji chrześcijańskiej Boże Narodzenie jest to celebracja święta rodzinnego, szczególnie uwidocznione są takie wartości jak: otwarcie, wzajemna miłość, pokój i pojednanie.

Spotkanie Wolontariuszy stało się więc okazją do wspólnego przeżywania  tego wyjątkowego nastroju , towarzyszyła radosna i rodzinna atmosfera. Przy  stole była okazja, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem. Nie mogło zabraknąć pięknych polskich kolęd, do których akompaniował na gitarze ks. Tomasz. Spotkanie zakończono błogosławieństwem gospodarza miejsca- ks. proboszcza Stanisława Bara.