Dekanalne Dni Małżeńskie dekanatu Janów Lubelski w Godziszowie – 9 lutego 2020 – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dekanalne Dni Małżeńskie dekanatu Janów Lubelski w Godziszowie – 9 lutego 2020

Stałym punktem diecezjalnego kalendarium duszpasterstwa rodzin diecezji sandomierskiej są Dekanalne Dni Małżeńskie. Takie spotkanie dla dekanatu Janów Lubelski odbyło się 9 lutego w Godziszowie. Pierwszym i najważniejszym punktem tego Dnia była Msza Święta celebrowana w parafialnym kościele. Przewodniczył jej Dziekan dekanatu Janów Lubelski ks. Jacek Staszak. Obecni byli też inni kapłani m.in.: ks. dr Tomasz Cuber – dyrektor duszpasterstwa małżeństw i rodzin diecezji sandomierskiej, ks. Józef Krawczyk – proboszcz parafii w Godziszowie, ks. Grzegorz Stadnik – dekanalny duszpasterz rodzin oraz ks. Wojciech Zając – wikariusz parafii w Godziszowie.

Po Mszy Świętej wszyscy zebrani udali się do domu parafialnego, gdzie miejscowe parafianki przygotowały wspaniały obiad. Był to obfity poczęstunek, a zaznaczyć należy, że z każdej parafii dekanatu Janów Lubelski przybyło na tę uroczystość po kilka par małżeńskich. Tak więc panie miały bardzo dużo pracy przy przygotowaniu obiadu, za co wszyscy zebrani byli im bardzo wdzięczni.

Bardzo ważnym punktem Dnia Małżeńskiego było wystąpienie zaproszonego małżeństwa: Państwa Marty i Marka Babików, którzy przyjechali z Krakowa. Państwo Babikowie są znanym w całej Polsce małżeństwem, które od lat dzieli się swoim doświadczeniem w czasie podobnych spotkań oraz wydając książki poruszające tematykę relacji małżeńskich i wychowania dzieci. Wystąpienie spotkało się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem. Słuchacze żywo włączali się w zaproponowane warsztaty. Państwo Babikowie oprócz tego, że mają wiele lat doświadczenia w życiu małżeńskim i dzielą się nim z innymi, potrafią przekazać tę ważną wiedzę w sposób przystępny i z dużą dawka dobrego humoru.

Całość została zwieńczona częścią rozrywkową i możliwością wspólnego śpiewu oraz tańców. Głos zabrali także Państwo Beata i Andrzej Werescy – diecezjalna para Domowego Kościoła, mówiąc o tym czym jest małżeńska gałąź Ruchu Światło-Życie.

Takie spotkania są z pewnością bardzo potrzebne i budujące. Mamy nadzieję, że Dekanalny Dzień Małżeński w Godziszowie wyda obfite owoce i będzie impulsem dla innych małżeństw, które w tym roku z niego nie skorzystały, aby za rok przyłączyć się do grona zadowolonych z udziału.

Katarzyna Misiura-Kliza