36. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
środa, 29 marca, 2023

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

36. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

W dniach 26-27 września 2020 roku odbyła się ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Z tej okazji miała miejsce także jesienna Sesja Duszpasterstwa Rodzin. Oba wydarzenia odbywały się pod hasłem zaczerpniętym z nauczania Prymasa Tysiąclecia „Największym skarbem narodu jest rodzina”.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej: Maria Kryszpin – Diecezjalna Doradczyni Życia oraz ks. Konrad Fedorowski – Referent Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej. Tematyka obrad skupiona była wokół szans i zagrożeń związanych z nowymi technologiami biomedycznymi. Ponadto ukazana została wizja rodziny w nauczaniu Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po prelekcjach ks. dr Przemysław Drąg – Dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin, przekazał informacje dotyczące duszpasterstwa rodzin w Polsce.

O godz. 15.30 w kaplicy Pani Jasnogórskiej odbyła się Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Wiesława Śmigla – Przewodniczącego Rady ds. Rodziny KEP. Wieczorem o godz. 19.30, na wałach jasnogórskich odbyło się nabożeństwo drogi krzyżowej.

Natomiast w niedzielę o godz. 11.00 miała miejsce Msza św., której przewodniczył Ks. Bp Romuald Kamiński, który wygłosił także homilię. Po Mszy św. ślubowanie złożyli nowy doradcy życia rodzinnego; wśród nich znalazły się także przedstawicielki naszej sandomierskiej diecezji. Były to panie: Anna Mianowska, Agnieszka Zawisza oraz Beata Stelmach. Złożono także Akt Zawierzenia Rodzin i Małżeństw Matce Bożej Jasnogórskiej.