ZANIM POWIECIE „TAK”
W dniach 16–17 maja br. w parafii pw. św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się weekendowy kurs przedmałżeński organizowany przez Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej. W spotkaniu uczestniczyły 34 osoby, czyli 17 par narzeczonych, z terenu naszej diecezji, jak i spoza jej granic.
Program kursu obejmował konferencje dotyczące życia małżeńskiego, komunikacji, odpowiedzialnego rodzicielstwa oraz duchowego wymiaru sakramentu małżeństwa. Uczestnicy mieli również okazję do wspólnej modlitwy i rozmów.
Konferencje podczas kursu prowadzili: ks. Jan Siudak oraz ks. Krystian Musiał oraz Państwo Małgorzata i Grzegorz Krysowie, którzy dzielili się swoim doświadczeniem oraz wiedzą dotyczącą budowania trwałych relacji małżeńskich i rodzinnych.
„Kurs przedmałżeński to nie tylko formalne przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa, ale przede wszystkim czas refleksji, rozmowy i budowania fundamentów wspólnego życia. Cieszy nas tak duże zainteresowanie narzeczonych, zarówno z naszej diecezji, jak i spoza niej. Wspólne spotkania, świadectwa i konferencje pomagają młodym ludziom lepiej zrozumieć wartość małżeństwa i odpowiedzialności za tworzenie rodziny” – podkreśla ks. Krystian Musiał, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin.
Weekendowy kurs przedmałżeński był okazją do przygotowania narzeczonych do świadomego i odpowiedzialnego przeżywania sakramentu małżeństwa, a także do pogłębienia wzajemnych relacji i refleksji nad wspólną przyszłością.









