Dzień Męża i Żony – 13 lipca 2017r. – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzień Męża i Żony – 13 lipca 2017r.

13 lipca 2017

W kalendarzu jest wiele ustanowionych dni, w których obchodzimy często kontrowersyjne święta, ale brak jest Dnia Męża i Żony jako święta, z którym utożsamiać się będą małżonkowie, którzy złożyli sobie wzajemną przysięgę przed Bogiem i pragną w niej wytrwać do końca życia.

W związku z tym Rycerze Kolumba wychodzą z propozycją, aby w Diecezji Sandomierskiej 13 lipca każdego roku obchodzić Dzień Męża i Żony.

13 lipca  tj.  dzień zawarcia małżeństwa rodziców Świętej Tereski od Dzieciątka Jezus, od 18 października 2015 r. świętych: Zeli i Ludwika Martin. Proponuje się, aby małżonkowie w tym dniu obojętnie, gdzie przebywają, czy na wakacjach czy w swoim domu uczestniczyli we wspólnej Eucharystii w Kościele, jeśli jest taka możliwość odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Niech małżonkowie przy wspólnej modlitwie wieczornej wypraszają potrzebne dla siebie łaski przez wstawiennictwo błogosławionych: Zeli i Ludwika Martin. Bo skoro im udało się wychować pięć córek, z których każdą Bóg wezwał do swojej służby, a między nimi św. Tereskę, oraz oni sami doszli do świętości, to na pewno takie małżeństwo wie, jak poradzić sobie z obecnymi problemami i dojść na końcu życia do Boga. Proponuje się, aby w tym wyjątkowym dniu, małżonkowie odnosili się do siebie szczególnie ciepło i przeżyli go najlepiej jak potrafią np. wspólny spacer, wyjście do kina, czy małżeńska kolacja. Niech ten dzień będzie taką małżeńską randką.

Propozycje przygotowania Dnia Męża i Żony:

W parafii:

– wspólna Eucharystia przygotowana w parafii przez księdza, wspólnotę, rodziny i czynny udział w niej poprzez przeczytanie wprowadzenia, czytania, modlitwy wiernych i przyniesienie darów do ołtarza, kazanie dla małżonków, możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich,

W małżeństwie:

– wspólny spacer, wyjście do kina, czy na wspólną kolację.

– nawet jeżeli małżonkowie przebywają na urlopie poza swoją parafią również zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii i przeżycia tego dnia wyjątkowo.

Szczegóły

Data:
13 lipca 2017