Zapraszamy 6 stycznia 2017r. wszystkie rodziny, dzieci, młodzież, dorosłych i starszych do udziału w Orszakach Trzech Króli, które w Diecezji Sandomierskiej organizowane są w następujących miastach:
Gorzyce
Orszak wychodzi z 3 miejsc: Szkoła im. Ks. Adama Osetki; Zespół Szkół im. Św. Jana Pawła II; Krzyż przy ul. Żwirki i Figury. Punkt kulminacyjny Msza św. w kościele parafialnym o godz. 12.00.
Janów Lubelski
Orszak rozpoczyna się Mszą św. w parafii św. Jana Chrzciciela o godz. 10.30 i w parafii Św. Jadwigi o godz.10.00, by spotkać się razem przy szopce na rynku miasta.
Nowa Dęba
Orszak wyruszy o godz.13:00 z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie. Zostaną uformowane trzy orszaki – Europejski – Króla Kacpra, Azjatycki Króla Melchiora i Afrykański Króla Baltazara. Orszak przejdzie pod Pomnik na osiedlu Północ. Finał uroczystości na tarasie Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie.
Informujemy, że Ks. Bp Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz w święto Świętej Rodziny z Nazaretu 30.12.2016r. wydał Instrukcję Dotyczącą Bezpośredniego Przygotowania Do Sakramentu Małżeństwa.
27 listopada 2016 roku o godz.14.00 w Kościele p.w. Matki Bożej Matki Kościoła i Świętego Stanisława Kostki w Nagorzycach odbyło się Dzień Skupienia dla małżonków z dekanatu Kunów. Spotkanie małżonków prowadzili państwo Bąkowie wraz z Dekanalnym Duszpasterzem Rodzin ks. Wiesławem Sowińskim i Dyrektorem Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin ks. Tomaszem Cuberem. Na spotkaniu byli obecni proboszczowie z dekanatu na czele z ks. Dziekanem Ryszardem Koneckim.
26 listopada 2016 roku w Parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli odbył się dzień skupienia dla Doradców Życia Rodzinnego z tego rejonu.
Razem, parami do Nieba – tak jednym zdaniem podsumować możemy spotkanie małżonków w dekanacie Szewna. W andrzejkowe popołudnie 26.11 2016 r. w nastrojowych szewieńskich podziemiach kościoła zgromadziły się pary małżeńskie, aby dziękować Bogu za dar Sakramentu Małżeństwa.