Po raz kolejny sandomierski ośrodek rekolekcyjny „Quo Vadis” przyjął pod swój dach członków Domowego Kościoła, rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie. Blisko 100 osób w dniach 18-20 listopada pochylało się nad mistyką aktu małżeńskiego i uczestniczyło w codziennej Eucharystii, modlitwie brewiarzowej, konferencjach, pracy w grupach, adoracji Najświętszego Sakramentu czy Namiocie Spotkania.
Oczywiście na rodzinnych rekolekcjach nie może zabraknąć czasu na dialog małżeński, modlitwę małżonków oraz czasu dla rodziny. Prowadzącymi byli Agnieszka i Jakub Kołodziej z Lublina, a opiekę duchową sprawował ks. Waldemar Olech. Zwracając się do małżonków podczas homilii wyjaśniał:
– Pan Jezus wzywa nas do tego, abyśmy rozumiejąc drugiego człowieka w całej pełni, jego bogactwo, predyspozycje, ale też i słabości, odnieśli się z miłością do tego wszystkiego, co w sobie niesie. Mamy tu szczególną pomoc Ducha Świętego, który prowadzi nas do poznania prawdy o drugim człowieku. A nawet te tajemnice, które są nie do końca dla nas znane potrafi tak nam wyjaśnić, aby doprowadzić do jedności z Nimi, iż przyjmujemy drugiego człowieka w całej pełni. W małżeństwie, to jest bardo ważne, bo małżeństwo wezwane jest do zbudowania doskonałej jedności i na tej jedności opiera się rodzicielstwo i budowanie całej wspólnoty rodzinnej – wyjaśniał kaznodzieja podczas jednej z homilii.
Konferencja „Solidarni z rodziną” jest odpowiedzią na zapotrzebowanie, które jest w społeczeństwie. Zebraliśmy się tutaj, aby zaprosić stronę kościelną, rządową, samorządową, parlamentarną i społeczną, aby omówić kwestie dotyczące rodziny oraz kłopoty, które mają – mówił Krzysztof Szatan, Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej.
W dniu 12 listopada w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu odbyło się Walne Sprawozdawcze Zebranie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej.

Dzień utraconego dziecka