Orszak Trzech Króli w Diecezji Sandomierskiej – 6 stycznia 2017 – zapowiedź – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
sobota, 25 marca, 2023

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Orszak Trzech Króli w Diecezji Sandomierskiej – 6 stycznia 2017 – zapowiedź

Zapraszamy 6 stycznia 2017r. wszystkie rodziny, dzieci, młodzież, dorosłych i starszych do udziału w Orszakach Trzech Króli, które w Diecezji Sandomierskiej organizowane są w następujących miastach:

Gorzyce

Orszak wychodzi z 3 miejsc: Szkoła im. Ks. Adama Osetki; Zespół Szkół im. Św. Jana Pawła II; Krzyż przy ul. Żwirki i Figury. Punkt kulminacyjny Msza św. w kościele parafialnym o godz. 12.00.

Janów Lubelski

Orszak rozpoczyna się Mszą św. w parafii  św. Jana Chrzciciela o godz. 10.30  i  w parafii Św.  Jadwigi o godz.10.00, by spotkać się razem przy  szopce na rynku  miasta.

Nowa Dęba

Orszak wyruszy o godz.13:00 z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie. Zostaną uformowane trzy orszaki – Europejski – Króla Kacpra, Azjatycki Króla Melchiora i Afrykański Króla Baltazara. Orszak przejdzie pod Pomnik na osiedlu Północ. Finał uroczystości na tarasie Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie.

Ostrowiec Świętokrzyski

Początek orszaku o godz. 13.30, który wyrusza z 3 parafii:  Matki Bożej Saletyńskiej – ul. Piaski; Miłosierdzia Bożego – os. Ogrody; św. Michała Archanioła – ul. Kościelna. Na placu przy ul. Siennieńskiej obok Publicznego Gimnazjum nr 3 Orszak łączy się w jedną całość. Następnie uda się do Betlejem usytuowanego na ostrowieckim Rynku, aby oddać pokłon Dzieciątku.

Połaniec

Orszak rozpoczyna się Mszą św. O godz. 10.30 w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, po której uda się na Rynek miasta.

Rudnik

Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 w kościele parafialnym. Po modlitwie „Anioł Pański”, rozdaniu koron, śpiewników, naklejek i gazetki misyjnej, około 12.30 wyruszy ulicami: Mickiewicza, Rynek, Grunwaldzką, Rzeszowską, do Rynku.

Sandomierz

Orszak wyruszy z każdej z sandomierskich parafii i skieruje się na Rynek miasta, by około godziny 13.00 oddać pokłon Dzieciątku Jezus.

Stalowa Wola

Po Mszy św. o godz. 11.30 sprzed  kościoła parafii Opatrzności Bożej wyruszy Orszak Trzech Króli, który przejdzie do parafii Matki Bożej Szkaplerznej.

Staszów

Orszak wyruszy z trzech miejsc: parafia św. Barbary; spod figury przy ul. Krakowskiej; od Dobrej i Podmaleńca. Wspólne spotkanie przy szopce na Rynku miasta około godz. 12.00.

Tarnobrzeg

Orszak rozpoczyna się Mszą św. w 4 parafiach: godz.9.30-  Kościół Św. Barbary; godz. 10.00- Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy; godz. 10.00 – Kościół Miłosierdzia Bożego; godz. 10.30  – Kościół Chrystusa Króla. Wspólne oddanie pokłonu Bożej Dziecinie będzie miało miejsce na Rynku miasta koło godziny 12.00.

Orszak Trzech Króli jest planowany jeszcze w Bidzinach, Gawłuszowicach, Ożarowie, Chobrzanach, Potoku-Stanach, Koniemłotach, Radomyślu nad Sanem, Słupi Nadbrzeżnej i Opatowie.