Orszak Trzech Króli w Diecezji Sandomierskiej – 6 stycznia 2017 – zapowiedź – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
środa, 29 maja, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Orszak Trzech Króli w Diecezji Sandomierskiej – 6 stycznia 2017 – zapowiedź

Zapraszamy 6 stycznia 2017r. wszystkie rodziny, dzieci, młodzież, dorosłych i starszych do udziału w Orszakach Trzech Króli, które w Diecezji Sandomierskiej organizowane są w następujących miastach:

Gorzyce

Orszak wychodzi z 3 miejsc: Szkoła im. Ks. Adama Osetki; Zespół Szkół im. Św. Jana Pawła II; Krzyż przy ul. Żwirki i Figury. Punkt kulminacyjny Msza św. w kościele parafialnym o godz. 12.00.

Janów Lubelski

Orszak rozpoczyna się Mszą św. w parafii  św. Jana Chrzciciela o godz. 10.30  i  w parafii Św.  Jadwigi o godz.10.00, by spotkać się razem przy  szopce na rynku  miasta.

Nowa Dęba

Orszak wyruszy o godz.13:00 z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie. Zostaną uformowane trzy orszaki – Europejski – Króla Kacpra, Azjatycki Króla Melchiora i Afrykański Króla Baltazara. Orszak przejdzie pod Pomnik na osiedlu Północ. Finał uroczystości na tarasie Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie.

Ostrowiec Świętokrzyski

Początek orszaku o godz. 13.30, który wyrusza z 3 parafii:  Matki Bożej Saletyńskiej – ul. Piaski; Miłosierdzia Bożego – os. Ogrody; św. Michała Archanioła – ul. Kościelna. Na placu przy ul. Siennieńskiej obok Publicznego Gimnazjum nr 3 Orszak łączy się w jedną całość. Następnie uda się do Betlejem usytuowanego na ostrowieckim Rynku, aby oddać pokłon Dzieciątku.

Połaniec

Orszak rozpoczyna się Mszą św. O godz. 10.30 w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, po której uda się na Rynek miasta.

Rudnik

Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 w kościele parafialnym. Po modlitwie „Anioł Pański”, rozdaniu koron, śpiewników, naklejek i gazetki misyjnej, około 12.30 wyruszy ulicami: Mickiewicza, Rynek, Grunwaldzką, Rzeszowską, do Rynku.

Sandomierz

Orszak wyruszy z każdej z sandomierskich parafii i skieruje się na Rynek miasta, by około godziny 13.00 oddać pokłon Dzieciątku Jezus.

Stalowa Wola

Po Mszy św. o godz. 11.30 sprzed  kościoła parafii Opatrzności Bożej wyruszy Orszak Trzech Króli, który przejdzie do parafii Matki Bożej Szkaplerznej.

Staszów

Orszak wyruszy z trzech miejsc: parafia św. Barbary; spod figury przy ul. Krakowskiej; od Dobrej i Podmaleńca. Wspólne spotkanie przy szopce na Rynku miasta około godz. 12.00.

Tarnobrzeg

Orszak rozpoczyna się Mszą św. w 4 parafiach: godz.9.30-  Kościół Św. Barbary; godz. 10.00- Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy; godz. 10.00 – Kościół Miłosierdzia Bożego; godz. 10.30  – Kościół Chrystusa Króla. Wspólne oddanie pokłonu Bożej Dziecinie będzie miało miejsce na Rynku miasta koło godziny 12.00.

Orszak Trzech Króli jest planowany jeszcze w Bidzinach, Gawłuszowicach, Ożarowie, Chobrzanach, Potoku-Stanach, Koniemłotach, Radomyślu nad Sanem, Słupi Nadbrzeżnej i Opatowie.