Radosne kolędowanie w Sandomierzu – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
środa, Wrzesień 18, 2019

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Aktualności

Radosne kolędowanie w Sandomierzu

7 stycznia w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu miało miejsce diecezjalne spotkanie opłatkowe doradców życia rodzinnego i studentów Studium Życia Rodziny oraz ich rodzin.

Rozpoczęło się Mszą świętą o godz. 10.00. Podczas homilii ks. Tomasz Cuber, diecezjalny duszpasterz rodzin, który przewodniczył  Eucharystii,  nawiązując do obecnego roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”, powiedział, że każdy z nas jest dziś wezwany nie tyle do tego, aby iść i głosić Chrystusa w swoim otoczeniu, ale aby żyć Chrystusem (codzienna modlitwa, czytanie Pisma Świętego, niedzielna Msza święta, życie przykazaniami…). Na koniec, składając życzenia wszystkim zebranym przytoczył znany tekst z Księgi Liczb:

„Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą, niech Cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Tobie swoje oblicze i niech Cię obdarzy pokojem” (Lb 6,24-26).

Po Mszy Świętej uczestnicy spotkania, jak tradycja karze, wysłuchali fragmentu Pisma Świętego o narodzinach Chrystusa, a następnie łamiąc się opłatkiem z wielką radością składali sobie życzenia Bożego błogosławieństwa, pokoju i potrzebnych łask. Ks. Tomasz nawiązując do patrona obecnego roku, św. br. Alberta, życzył, abyśmy byli dobrzy, jak chleb. Następnie rozpoczęło się wspólne radosne kolędowanie. Wszyscy, młodsi i starsi, dorośli i dzieci, głośno wychwalali Boga, za to, że dał nam przez Maryję Swego Jednorodzonego Syna.

Podczas spotkania miało miejsce też podziękowanie Bogusławowi Linkowi – doradcy życia rodzinnego ze Stalowej Woli za dotychczasową kilkuletnią pracę w poradni.

Jadwiga Zynwala