Radosne kolędowanie w Sandomierzu – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 13 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Radosne kolędowanie w Sandomierzu

7 stycznia w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu miało miejsce diecezjalne spotkanie opłatkowe doradców życia rodzinnego i studentów Studium Życia Rodziny oraz ich rodzin.

Rozpoczęło się Mszą świętą o godz. 10.00. Podczas homilii ks. Tomasz Cuber, diecezjalny duszpasterz rodzin, który przewodniczył  Eucharystii,  nawiązując do obecnego roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”, powiedział, że każdy z nas jest dziś wezwany nie tyle do tego, aby iść i głosić Chrystusa w swoim otoczeniu, ale aby żyć Chrystusem (codzienna modlitwa, czytanie Pisma Świętego, niedzielna Msza święta, życie przykazaniami…). Na koniec, składając życzenia wszystkim zebranym przytoczył znany tekst z Księgi Liczb:

„Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą, niech Cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Tobie swoje oblicze i niech Cię obdarzy pokojem” (Lb 6,24-26).

Po Mszy Świętej uczestnicy spotkania, jak tradycja karze, wysłuchali fragmentu Pisma Świętego o narodzinach Chrystusa, a następnie łamiąc się opłatkiem z wielką radością składali sobie życzenia Bożego błogosławieństwa, pokoju i potrzebnych łask. Ks. Tomasz nawiązując do patrona obecnego roku, św. br. Alberta, życzył, abyśmy byli dobrzy, jak chleb. Następnie rozpoczęło się wspólne radosne kolędowanie. Wszyscy, młodsi i starsi, dorośli i dzieci, głośno wychwalali Boga, za to, że dał nam przez Maryję Swego Jednorodzonego Syna.

Podczas spotkania miało miejsce też podziękowanie Bogusławowi Linkowi – doradcy życia rodzinnego ze Stalowej Woli za dotychczasową kilkuletnią pracę w poradni.

Jadwiga Zynwala