Rejonowe Spotkanie Diecezjalnych Duszpasterzy Rodzin i Doradców Życia Rodzinnego w Lublinie – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Rejonowe Spotkanie Diecezjalnych Duszpasterzy Rodzin i Doradców Życia Rodzinnego w Lublinie

W dniach 31.01.17-1.02.17 w Lublinie odbyło się rejonowe spotkanie Duszpasterzy Rodzin z diecezji lubelskiej, siedleckiej, sandomierskiej, przemyskiej, rzeszowskiej i zamojsko-lubaczowskiej.

Na spotkaniu obecni byli również Delegat Komisji Episkopatu Polski ds. Rodziny ks. bp Wiesław Śmigiel, Krajowy Dyrektor Duszpasterstwa Rodzin ks. Przemysław Drąg oraz Krajowa Doradczyni p. Agnieszka Dochniak. Spotkanie rozpoczął metropolita lubelski ks. abp Stanisław Budzik, który również przewodniczył wspólnej Eucharystii i skierował do zebranych słowo Boże. Dwudniowe spotkanie miało bardzo kreatywny i owocny przebieg.

W części wykładowej można było posłuchać cennych prelekcji na temat: „Jak chronić małżeństwo przed rozpadem?” prowadzonej przez p. Agnieszkę i Jakuba Kołodziej; „Kościół w sprawie separacji” prowadzonej przez ks. prof. Leszka Adamowicza;  „Dlaczego małżeństwa się nie rozwodzą?” prowadzonej przez dr Katarzynę Litwińską-Rękacz; „Stan rodzin we wschodniej Polsce-ujęcie socjologiczne” prowadzonej prze dr Małgorzatę Szyszkę. Ponadto uczestniczy mieli okazję zwiedzić zamek Zamojskich w Kozłówce i Sanktuarium św. Anny w Lubartowie.  Spotkanie było okazją do podzielenia się różnymi inicjatywami na rzecz  małżeństw i rodzin prowadzonymi w poszczególnych diecezjach.