X Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej na Święty Krzyż – 2 lipca 2017 – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
sobota, 22 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

X Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej na Święty Krzyż – 2 lipca 2017

W dn. 02.07.2017r. odbyła się X, jubileuszowa Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej na Święty Krzyż. Pielgrzymkę rozpoczęto o godz. 9.30 Drogą Krzyżową z Nowej Słupi, Szlakiem Królewskim, do Sanktuarium Świętego Krzyża.

Rozważania stacji Drogi Krzyżowej, oprawę muzyczną, przygotowały tarnobrzeskie koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej i Domowego Kościoła. O godz.12.00 została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji małżeństw i rodzin pod przewodnictwem Krajowego Duszpasterza Małżeństw i Rodzin ks. dr Przemysława Drąga, z licznym udziałem członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej, Rycerzy Kolumba, Wspólnot Modlitewnych Najświętszej Krwi Pana Jezusa, Domowego Kościoła, Pocztów Sztandarowych, Organizacji Mundurowych. W koncelebrze uczestniczył Dyrektor Duszpasterz Małżeństw i Rodzin ks. dr Tomasz Cuber oraz Dziekan Dekanatu Świętokrzyskiego ks. Jerzy Beksiński.

Pouczającą, pełną treści i refleksji homilię na temat budowania wspólnoty w małżeństwie i rodzinie wygłosił Krajowy Duszpasterz Małżeństw i Rodzin ks. dr Przemysław Drąg. „Prawdziwa wspólnota małżeńska i rodzinna oparta na wierze, dialogu, modlitwie, stole chleba codziennego i błogosławieństwie jest gwarancją trwałości szczęścia rodzinnego oraz skuteczną obroną przed kryzysami i całą ideologią zła” – podkreślał homileta.  Na zakończenie Mszy Świętej pielgrzymi ucałowali Relikwię Drzewa Krzyża Świętego. Wszyscy pielgrzymi, po spożyciu smacznego  posiłku, przygotowanego przez koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Nowa Słupia, szczęśliwi i zadowoleni mimo nie najlepszej pogody, bezpiecznie powrócili do swoich domów.

Alicja Szatan