“Przy boku św. Józefa o małżeńskim szczęściu” – Dekanalny Dzień Skupienia Dekanatu Nisko – 8 października 2017 [Relacja]. – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

“Przy boku św. Józefa o małżeńskim szczęściu” – Dekanalny Dzień Skupienia Dekanatu Nisko – 8 października 2017 [Relacja].

8.10.2017 małżonkowie dekanatu Nisko zebrali się na Dekanalnym Dniu Skupienia.

Jak zwykle przy tej okazji otrzymali zaproszenie, aby ten czas uczynić małżeńską randką. Na twarzach wielu małżonków pojawiła się radość. W urozmaiconym programie był czas na modlitwę, konferencję i dobre ciacho. Rozpoczęliśmy koronką do Miłosierdzia Bożego , ze św. Józefem prosiliśmy o świętość życia małżeńskiego i rodzinnego.

W czasie konferencji na temat: Budowanie jedności małżeńskiej drogą do szczęścia, wybrzmiało zaproszenie do:

  • odkrywania daru modlitwy małżeńskiej i rodzinnej,
  • pokochania odmienności wynikającej z bycia mężczyzną i kobietą,
  • dialogu małżeńskiego,
  • doceniania siebie nawzajem.

Każdy mąż wyszedł z postanowieniem , że co rano powie żonie: Jaka Ty jesteś piękna , bardzo Cię kocham a żona Mężowi: Jaki Ty jesteś mądry, jesteś dla mnie bardzo ważny.

Ksiądz Tomasz jak zwykle pełen dynamizmu duszpasterskiego i radosnego zapału ewangelizacyjnego wskazywał małżonkom bardzo konkretne zadania, jak żyć, żeby życie przeżyć pięknie i osiągnąć niebo. W przerwie na ciacho i kawę pojawiły się takie spontaniczne wypowiedzi: Bardzo potrzebne są takie dni, o randkach zapomnieliśmy a o wielu usłyszanych rzeczach tak ważnych dla nas małżonków już się zapomniało. Teraz przyszedł czas na przypomnienie i ciągłe zaczynanie od nowa.

Ktoś inny mówił: Takie dni są bardzo potrzebne młodym małżonkom. Oni szukają pomocy nie tu gdzie jest Źródło Dobra i Miłości, stąd tyle rozwodów.

Spotkanie zakończyliśmy modlitwą różańcową poprzedzoną uroczystym indywidualnym błogosławieństwem małżonków . Każdy otrzymał modlitwę. Mąż za żonę. Żona za męża. Błogosławieństwo było darem dla samych małżonków i siła do podjęcia ewangelizacji w swoich środowiskach ze wskazaniem na świadectwo, że warto każdego dnia na nowo odkrywać piękno życia małżeńskiego.

Wiesława i Mirosław Bąkowie