“Przy boku św. Józefa o małżeńskim szczęściu” – Dekanalny Dzień Skupienia Dekanatu Nisko – 8 października 2017 [Relacja]. – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
środa, 29 marca, 2023

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

“Przy boku św. Józefa o małżeńskim szczęściu” – Dekanalny Dzień Skupienia Dekanatu Nisko – 8 października 2017 [Relacja].

8.10.2017 małżonkowie dekanatu Nisko zebrali się na Dekanalnym Dniu Skupienia.

Jak zwykle przy tej okazji otrzymali zaproszenie, aby ten czas uczynić małżeńską randką. Na twarzach wielu małżonków pojawiła się radość. W urozmaiconym programie był czas na modlitwę, konferencję i dobre ciacho. Rozpoczęliśmy koronką do Miłosierdzia Bożego , ze św. Józefem prosiliśmy o świętość życia małżeńskiego i rodzinnego.

W czasie konferencji na temat: Budowanie jedności małżeńskiej drogą do szczęścia, wybrzmiało zaproszenie do:

  • odkrywania daru modlitwy małżeńskiej i rodzinnej,
  • pokochania odmienności wynikającej z bycia mężczyzną i kobietą,
  • dialogu małżeńskiego,
  • doceniania siebie nawzajem.

Każdy mąż wyszedł z postanowieniem , że co rano powie żonie: Jaka Ty jesteś piękna , bardzo Cię kocham a żona Mężowi: Jaki Ty jesteś mądry, jesteś dla mnie bardzo ważny.

Ksiądz Tomasz jak zwykle pełen dynamizmu duszpasterskiego i radosnego zapału ewangelizacyjnego wskazywał małżonkom bardzo konkretne zadania, jak żyć, żeby życie przeżyć pięknie i osiągnąć niebo. W przerwie na ciacho i kawę pojawiły się takie spontaniczne wypowiedzi: Bardzo potrzebne są takie dni, o randkach zapomnieliśmy a o wielu usłyszanych rzeczach tak ważnych dla nas małżonków już się zapomniało. Teraz przyszedł czas na przypomnienie i ciągłe zaczynanie od nowa.

Ktoś inny mówił: Takie dni są bardzo potrzebne młodym małżonkom. Oni szukają pomocy nie tu gdzie jest Źródło Dobra i Miłości, stąd tyle rozwodów.

Spotkanie zakończyliśmy modlitwą różańcową poprzedzoną uroczystym indywidualnym błogosławieństwem małżonków . Każdy otrzymał modlitwę. Mąż za żonę. Żona za męża. Błogosławieństwo było darem dla samych małżonków i siła do podjęcia ewangelizacji w swoich środowiskach ze wskazaniem na świadectwo, że warto każdego dnia na nowo odkrywać piękno życia małżeńskiego.

Wiesława i Mirosław Bąkowie