“Rodzina Bogiem silna” – spotkanie Dyrektora Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin z parafianami w Nowej Dębie – 22 października 2017 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
sobota, 22 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

“Rodzina Bogiem silna” – spotkanie Dyrektora Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin z parafianami w Nowej Dębie – 22 października 2017 [Relacja]

 „Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas, gdy kocha się zawsze, w radości i smutku, bez  względu na dobry czy zły los.”

św Jan Paweł II

W dniu 22 października 2017 r. w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie odbyło się spotkanie  Dyrektora Duszpasterstwa Małżeństw i  Rodzin ks. dr Tomasza Cubera z parafianami pod hasłem “Rodzina Bogiem silna” Niedzielne, rodzinne świętowanie odbywało się na każdej Mszy Św.

W centralnej Eucharystii o godz. 11.30 przewodniczył i homilię wygłosił ks. Tomasz, który zwrócił uwagę na pojawiające się we współczesnym świecie zagrożenia wiary w rodzinie i małżeństwie.  Po homilii małżonkowie odnowili uroczyście zobowiązania przyrzeczenia małżeńskiego. Był to akcent promocji małżeństwa i rodziny. Podczas Eucharystii została wprowadzona w posługę dekanalnej doradczyni życia rodzinnego pani Iwona Kupiec.

Po końcowym Błogosławieństwie wolontariusze Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie dekanatu Nowa Dęba, którzy byli współorganizatorami tej uroczystości udali się do domu katechetycznego na spotkanie. Podczas spotkania ks. Tomasz  wskazał na cele i priorytety duszpasterstwa rodzin i funkcjonowanie KCPR w różnych obszarach jego kompetencji. Ustalono, że w przyszłym roku odbędzie się w Dekanacie Nowa Dęba Dzień Świętych, w którym wezmą udział wszystkie parafie Dekanatu. W imieniu organizatorów, gdzie KCPR jest współorganizatorem , dyr. SOK-u zaprosił wszystkich na wykład i debatę ks. prof. Tadeusza Guzę  nt. “Co to są chrześcijańskie korzenie Polski?”, które odbędzie się w Sok-u 4 listopada o godz. 16.00.

Maria Mroczek