Opłatek Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej – 13 stycznia 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Opłatek Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej – 13 stycznia 2018 [Relacja]

W dn.13.01.2018r. w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu, członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej zebrali się na Opłatku.

Spotkanie rozpoczęło się o godz.1000 Mszą Świętą, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Tomasz Cuber, Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej. W słowie bożym Ksiądz Dyrektor wskazał w jakim porządku należy układać relacje w rodzinie, aby rodzina dobrze funkcjonowała. Relacje pomiędzy małżonkami są nadrzędne i stanowią fundament relacji rodziców z dziećmi, małżonków ze swoimi rodzicami czy teściami, rodziny ze społeczeństwem.

Następnie w Sali Papieskiej życzenia do członków stowarzyszenia skierował Prezes Krzysztof Szatan i wszyscy połamali się opłatkiem, życząc sobie nawzajem. Z zebranymi spotkał się Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz, w słowie pasterskim  skierowanym do zebranych podkreślił jak wielkie znaczenie  ma modlitwa i świadectwo godnego życia w relacjach międzyludzkich. Zaprosił członków stowarzyszenia do współpracy i udziału w Jubileuszu dwusetnej rocznicy powstania Diecezji Sandomierskiej, a  szczególnie zachęcał do udziału w Jubileuszu Rodzin, który odbędzie się 2 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Był słodki poczęstunek i w miłej, rodzinnej atmosferze, przy akompaniamencie gitarowym, śpiewano kolędy, radując się ze spotkania.

Alicja Szatan