Opłatek Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej – 13 stycznia 2018 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
wtorek, 18 stycznia, 2022

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Aktualności

Opłatek Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej – 13 stycznia 2018 [Relacja]

W dn.13.01.2018r. w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu, członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej zebrali się na Opłatku.

Spotkanie rozpoczęło się o godz.1000 Mszą Świętą, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Tomasz Cuber, Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej. W słowie bożym Ksiądz Dyrektor wskazał w jakim porządku należy układać relacje w rodzinie, aby rodzina dobrze funkcjonowała. Relacje pomiędzy małżonkami są nadrzędne i stanowią fundament relacji rodziców z dziećmi, małżonków ze swoimi rodzicami czy teściami, rodziny ze społeczeństwem.

Następnie w Sali Papieskiej życzenia do członków stowarzyszenia skierował Prezes Krzysztof Szatan i wszyscy połamali się opłatkiem, życząc sobie nawzajem. Z zebranymi spotkał się Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz, w słowie pasterskim  skierowanym do zebranych podkreślił jak wielkie znaczenie  ma modlitwa i świadectwo godnego życia w relacjach międzyludzkich. Zaprosił członków stowarzyszenia do współpracy i udziału w Jubileuszu dwusetnej rocznicy powstania Diecezji Sandomierskiej, a  szczególnie zachęcał do udziału w Jubileuszu Rodzin, który odbędzie się 2 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Był słodki poczęstunek i w miłej, rodzinnej atmosferze, przy akompaniamencie gitarowym, śpiewano kolędy, radując się ze spotkania.

Alicja Szatan