Spotkanie doradców życia rodzinnego rejonu Stalowa Wola – 16 marca 2019 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
piątek, 19 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Spotkanie doradców życia rodzinnego rejonu Stalowa Wola – 16 marca 2019 [Relacja]

Dnia 16 marca Mszą Świętą o godz. 10.00 rozpoczęło się spotkanie doradców Życia rodzinnego. Miało ono miejsce w parafii pw. Św. Jana Pawła II w Stalowej Woli. Eucharystii przewodniczył ks. Tomasz Cuber – diecezjalny duszpasterz rodzin.

Podczas homilii nawiązując do obecnego czasu Wielkiego Postu, mówił, że postanowienia, które w tym czasie podejmujemy powinny boleć, nie mogą być zbyt łatwe. „Wielki Post to również czas, gdzie mam stanąć przed Bogiem w prawdzie, nie okłamywać się” – mówił kaznodzieja. Po trzecie winniśmy zwrócić uwagę na miłość i przebaczenie. Cytując Papieża Benedykta XVI, ks. Tomasz mówił, że „Przebaczenie zniewag jest dla nas chrześcijan obowiązkiem”. Na koniec Mszy Świętej proboszcz ks. Marcin Hanus dał wszystkim obecnym do ucałowania relikwie Św. Jana Pawła II.

Po Eucharystii odbyło się spotkanie w salce parafialnej. Diecezjalny duszpasterz rodzin przedstawił doradcom najbliższe wydarzenia, m.in., że w tym roku Marsz dla Życia i Rodziny będzie jeden diecezjalny i połączony zostanie z obchodami 20-lecia wizyty Papieża Jana Pawła II w Sandomierzu. Następnie doradcy dzielili się swoimi radościami i smutkami z pracy w poradniach rodzinnych.

J.Z.