Dekanalne Spotkanie Małżeństw – Pysznica – 13 października 2019 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
sobota, 22 czerwca, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dekanalne Spotkanie Małżeństw – Pysznica – 13 października 2019 [Relacja]

W niedzielę 13 października w kościele parafialnym w Pysznicy odbyło się Dekanalne Spotkanie Małżeństw. Poprzedzone ono było występem dzieci i młodzieży z okazji XIX Dnia Papieskiego. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.00 przewodniczył i kazanie wygłosił dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin przy kurii diecezjalnej w Sandomierzu ks. dr Tomasz Cuber. Wymownym momentem spotkania było błogosławieństwo par oraz wręczenie obrazków z modlitwą za współmałżonka.

Po Mszy Świętej ks. dyrektor przedstawił i przekazał misję pani Beacie Stelmach, która będzie pełnić funkcję doradcy życia rodzinnego w poradni rodzinnej dekanatu Pysznica w parafii Wola Rzeczycka.

Po wspólnej modlitwie wszyscy zainteresowani przeszli do domu parafialnego, gdzie odbyło się spotkanie formacyjne dla małżeństw i rodzin. W trakcie spotkania swoim doświadczeniem i wiedzą podzieliła się pani Barbara Drelich-Scilanaga.

Przedstawiono ofertę pomocy skierowaną do rodzin dekanatu oraz zachęcono do korzystania i przekazywania informacji o tej inicjatywie wszystkim potrzebującym fachowego wsparcia.

To już kolejne takie spotkanie, które odbyło się w dekanacie pysznickim, cieszące się z roku na rok coraz większą popularnością wśród rodzin.