Dekanalne Spotkanie Małżeństw – Pysznica – 13 października 2019 [Relacja] – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
niedziela, 02 kwietnia, 2023

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Dekanalne Spotkanie Małżeństw – Pysznica – 13 października 2019 [Relacja]

W niedzielę 13 października w kościele parafialnym w Pysznicy odbyło się Dekanalne Spotkanie Małżeństw. Poprzedzone ono było występem dzieci i młodzieży z okazji XIX Dnia Papieskiego. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.00 przewodniczył i kazanie wygłosił dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin przy kurii diecezjalnej w Sandomierzu ks. dr Tomasz Cuber. Wymownym momentem spotkania było błogosławieństwo par oraz wręczenie obrazków z modlitwą za współmałżonka.

Po Mszy Świętej ks. dyrektor przedstawił i przekazał misję pani Beacie Stelmach, która będzie pełnić funkcję doradcy życia rodzinnego w poradni rodzinnej dekanatu Pysznica w parafii Wola Rzeczycka.

Po wspólnej modlitwie wszyscy zainteresowani przeszli do domu parafialnego, gdzie odbyło się spotkanie formacyjne dla małżeństw i rodzin. W trakcie spotkania swoim doświadczeniem i wiedzą podzieliła się pani Barbara Drelich-Scilanaga.

Przedstawiono ofertę pomocy skierowaną do rodzin dekanatu oraz zachęcono do korzystania i przekazywania informacji o tej inicjatywie wszystkim potrzebującym fachowego wsparcia.

To już kolejne takie spotkanie, które odbyło się w dekanacie pysznickim, cieszące się z roku na rok coraz większą popularnością wśród rodzin.