Walentynkowy Dzień Małżeński – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
niedziela, 02 kwietnia, 2023

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Walentynkowy Dzień Małżeński

W dniach 11 i 12 lutego 2023 r. Parafia pw. św. Floriana i Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli przy wsparciu Gminy Stalowa Wola zorganizowali Walentynkowy Dzień Małżeński.

Rozpoczął się on Mszą Świętą w sobotę o godz. 15.00 a w niedzielę o godz. 12.15 w Parafii pw. Św. Floriana w Stalowej Woli, ul. Floriańska 5 . Pozostała część
spotkania: obiad, wykłady oraz zabawa taneczna odbywały się w Restauracji „Sezam”, ul. KEN 51 w Stalowej Woli. Walentynkowy Dzień Małżeński zakończył się w sobotę (11.02.) o godz. 23.30, a w niedzielę (12.02.) o godz. 20.30. W spotkaniu wzięło udział 230 osób, w tym 110 par małżeńskich.

Pierwszy wykład o tematyce małżeńskiej: „od zakochania do miłości” poprowadził ks.dr. Marek Dziewiecki  z diecezji Radomskiej . Ukazał on w niej znaczenie opierania swojej ludzkiej miłości na miłości Bożej. Należy uczyć się kochać swojego współmałżonka, dzieci, bliskich na wzór miłości Chrystusa, który oddał za nas życie.

Drugi wykład „Okazywanie miłości w małżeństwie” również poprowadził ks. Marek Dziewiecki . Ta część prelekcji mówiła nam że miłość to postawa, że miłość powinna być obecna, ofiarna i czuła. W taki sposób powinniśmy kochać naszego współmałżonka.

Po konferencjach odbyła się trzygodzinna zabawa taneczna. Poprowadził ją Wojtek Senus z Dolnośląskiego Bractwa Wodzirejów „Freak Frak” z Wrocławia.

Celem Walentynkowego Dnia Małżeńskiego było promowanie wartości małżeństwa i rodziny oraz pomoc w rozwiązywaniu trudności, które pojawiają się na drodze wspólnego, rodzinnego życia.

Walentynkowy Dzień Małżeński, w ocenie uczestników, okazał się dobrym sposobem spędzenia czasu tylko we dwoje – bez dzieci i radosnej zabawy bez alkoholu.