Walentynkowy Dzień Małżeński – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 30 maja, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Walentynkowy Dzień Małżeński

W dniach 11 i 12 lutego 2023 r. Parafia pw. św. Floriana i Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli przy wsparciu Gminy Stalowa Wola zorganizowali Walentynkowy Dzień Małżeński.

Rozpoczął się on Mszą Świętą w sobotę o godz. 15.00 a w niedzielę o godz. 12.15 w Parafii pw. Św. Floriana w Stalowej Woli, ul. Floriańska 5 . Pozostała część
spotkania: obiad, wykłady oraz zabawa taneczna odbywały się w Restauracji „Sezam”, ul. KEN 51 w Stalowej Woli. Walentynkowy Dzień Małżeński zakończył się w sobotę (11.02.) o godz. 23.30, a w niedzielę (12.02.) o godz. 20.30. W spotkaniu wzięło udział 230 osób, w tym 110 par małżeńskich.

Pierwszy wykład o tematyce małżeńskiej: „od zakochania do miłości” poprowadził ks.dr. Marek Dziewiecki  z diecezji Radomskiej . Ukazał on w niej znaczenie opierania swojej ludzkiej miłości na miłości Bożej. Należy uczyć się kochać swojego współmałżonka, dzieci, bliskich na wzór miłości Chrystusa, który oddał za nas życie.

Drugi wykład „Okazywanie miłości w małżeństwie” również poprowadził ks. Marek Dziewiecki . Ta część prelekcji mówiła nam że miłość to postawa, że miłość powinna być obecna, ofiarna i czuła. W taki sposób powinniśmy kochać naszego współmałżonka.

Po konferencjach odbyła się trzygodzinna zabawa taneczna. Poprowadził ją Wojtek Senus z Dolnośląskiego Bractwa Wodzirejów „Freak Frak” z Wrocławia.

Celem Walentynkowego Dnia Małżeńskiego było promowanie wartości małżeństwa i rodziny oraz pomoc w rozwiązywaniu trudności, które pojawiają się na drodze wspólnego, rodzinnego życia.

Walentynkowy Dzień Małżeński, w ocenie uczestników, okazał się dobrym sposobem spędzenia czasu tylko we dwoje – bez dzieci i radosnej zabawy bez alkoholu.