Nowy rok posługi rozpoczęty – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Aktualności

Nowy rok posługi rozpoczęty

W dn. 30.09.2020 roku miało miejsce rozpoczęcie roku pracy Doradców Życia Rodzinnego Diecezji Sandomierskiej oraz inauguracja nowego roku akademickiego dla studentów Studium Życia i Rodziny.

 Jesienna Sesja Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sandomierskiej rozpoczęła się od Mszy Świętej w katedrze sandomierskiej o godz. 9.00, w czasie której modliliśmy w intencji wszystkich, którzy posługują w ramach Duszpasterstw Rodzin.

Dalsza część spotkania miała miejsce w auli św. Jana Pawła II, gdzie ks. dr Waldemar Olech skierował do obecnych konferencję, na temat konsekwencji lekceważenia pierwszego przykazania Bożego.

Z dniem 30 września, Pani Maria Kryszpin zakończyła posługę Diecezjalnej Doradczyni Życia Rodzinnego, którą pełniła od 2014 roku. Z tej racji wyraziliśmy wdzięczność za ten cenny wkład jaki Pani Maria wniosła w Duszpasterstwo Rodzin. Bp Krzysztof Nitkiewicz zamianował Diecezjalną Doradczynie Życia Rodzinnego Panią Joannę Grochowinę z Iwanisk. Posługę Doradczyni zakończyła także Pani Anna Miller ze Stalowej Woli, co też stało się okazją do wyrażenie wdzięczności za służbę rodzinie.

W czasie spotkanie przywitano nowych studentów Diecezjalnego Studium dla Życia i Rodziny oraz wręczono misje kanoniczne dla nowych Doradczyń. Po omówieniu kalendarium na przyszły rok pracy, spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą.

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu.