Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej – Strona interentowa Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sandomierskiej
poniedziałek, Sierpień 19, 2019

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Aktualności

KOMUNIKAT Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin

Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2019/2020.

Słuchaczami Studium mogą być: młodzież z ukończoną szkołą średnią, studenci, małżonkowie i samotni, rodzice i wychowawcy, katecheci i nauczyciele, pracownicy służby zdrowia.

Studium trwa dwa lata; zajęcia są od października do czerwca, odbywają się w soboty, dwa razy w miesiącu i są bezpłatne. Wszystkie szczegóły na plakacie w gablotce (załącznik). Zgłoszenia do 20 września 2019r.

 

Zakończenie roku posługi w poradnictwie rodzinnym – 15 czerwca 2019 [Relacja]

W dniu 15 czerwca w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu miało miejsce zakończenie roku pracy w poradnictwie rodzinnym oraz zakończenie roku akademickiego dla studentów Studium Życia i Rodziny.

Mszy Św. o godz. 9.00 przewodniczył Ks. Tomasz Cuber Dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej. Podziękował doradcom za trud posługi w poradniach rodzinnych, studentom pogratulował ukończenia Studium i zachęcił do prowadzenia poradni rodzinnych. Wszystkich zachęcił do dawania świadectwa życia chrześcijańskiego na co dzień. Po zakończeniu Mszy Św. zostały wręczone dyplomy ukończenia studium 8 studentom. Dalsza część spotkania odbyła się w sali papieskiej przy kawie, ciastku i lodach. Pani Anna Adamska poprowadziła wykład na temat sposobu pomagania małżonkom i rodzinom w trudnych sytuacjach życiowych. Na zakończenie Ks. Tomasz udzielił kapłańskiego błogosławieństwa i życzył udanego wypoczynku.

Czytaj więcej:

Dekanalne Spotkanie Małżeństw w Janowie Lubelskim – 16 czerwca 2019 [Relacja]

W uroczystość Trójcy Przenajświętszej w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Różańcowej w Janowie Lubelskim odbyło się dekanalne Spotkanie Małżeństw. W czasie Mszy Świętej, której przewodniczył ks. dr Tomasz Cuber odpowiedzialny w naszej diecezji za duszpasterstw małżeństw i rodzin wzięli udział małżonkowie z dekanatu Janowskiego i okolic.

Przewodniczący Liturgii w homilii mszalnej zachęcił do wzajemnej troski małżonków za siebie nawzajem w myśl zasady „Módl się i kochaj”. Na koniec Mszy Świętej zgromadzone małżeństwa i rodziny otrzymały indywidualne błogosławieństwo. Dalsza część spotkania połączona z wykładem p. Marii Kryszpin – Diecezjalnej Doradczyni Życia Rodzinnego odbyła się w Sali Różańcowej, w domu parafialnym. Spotkanie to zwieńczyła wspólna modlitwa i Błogosławieństwo.

Czytaj więcej:

DEKANALNY DZIEŃ WSPÓLNOTY DLA MAŁŻEŃSTW – OŻARÓW – 18 maja 2019 [Relacja]

„Spośród wielu dróg, jakimi podąża człowiek, rodzina jest drogą pierwszą, jedyną

 i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek”.

Św. Jan Paweł II

W sobotę 18 maja w kościele p.w. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Ożarowie odbyła się uroczystość jubileuszowa dla małżonków z Dekanatu Ożarowskiego. Była ona połączona z Dekanalnym Dniem Wspólnoty Dla Małżeństw. Ponadto w parafii gościły dzieci komunijne z Ćmielowa wraz z rodzicami. Uroczystość rozpoczął ks. kan. Jan Ziętarski-proboszcz miejscowej parafii, który ciepło powitał zebranych w murach świątyni gości i parafian. Następnie o godz. 10.30 wszyscy uczestniczyli w modlitwie różańcowej oraz Mszy Świętej sprawowanej w intencji Jubilatów i dzieci komunijnych.

Słowo Boże wygłosił ks. Tomasz Zych, wikariusz z parafii Ćmielów.  Kaznodzieja mówił m.in. o wartości małżeństwa. W czasie Mszy Świętej małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Jubilaci i dzieci komunijne na pamiątkę wydarzenia otrzymały obrazek z wizerunkiem Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin oraz słodki drobiazg.

Na zakończenie uroczystości ks. kan. Jan złożył Jubilatom najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wielu łask Bożych, podziękował za przybycie i wspólną modlitwę.

Czytaj więcej: